Yetişkin / Aile Danışmanlığı

Yetişkin / Aile Danışmanlığını en iyi bir ormanı gözümüzde canlandırarak anlatabiliriz. Bireylerin her birini...

Yetişkin / Aile Danışmanlığını en iyi bir ormanı gözümüzde canlandırarak anlatabiliriz. Bireylerin her birini gözümüzde bir ağaç olarak canlandırırız. Ağaçlar bir araya geldiğinde ormanı oluşturarak birlikte keyifli bir ahenk içinde yaşarlar. Her ağaç bir bütünün parçası olmakla birlikte kendine özel yaşamları vardır.


Bu danışmanlık sürecinde danışmanın birey /aile ile bire bir ilgilendiği görüşmeler gerçekleştirilir. Bireyin veya görüşmeye katılan ailenin kendi farkındalıklarını artırmasını, kendileri ve çevreleri ile dengeli, sağlıklı ilişkiler kurabilmelerini, kendileri ve aileleri ile ilgili kararları ve sorumlulukları almalarını, karşılaştıkları sorunlarla baş etme becerilerini kazanmalarını destekleyen çözüm odaklı bir süreçtir.


Danışman tarafından gerekli görülmesi durumunda bireylerin aileleri ile veya ailenin fertleri ile ayrı ayrı görüşmeler de gerçekleşebilmektedir.


10 yıldan fazla süredir hizmet veren Yaşam Merkezin’nin uzmanlık alanlarının ilk sıralarında yer alan Yetişkin / Aile Danışmanlığına ait çalışmalarımızı ve detaylı bilgileri Yaşam Aile Danışmanlığı web sitemizde de sunmaktayız.


Yaşam Merkezinde Yetişkin / Aile Danışmanlığı kapsamında sunulan çalışmaların kısa bir listesini sizin için aşağıya ekledik. Bu listedeki başlıklara tıklayarak veya +90 (312) 446 76 57 numaralı telefonumuzu arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.


Bireysel Danışmanlık

Aile Danışmanlığı

Ergen Danışmanlığı

Çocuk Danışmanlığı

Evlilik Öncesi Danışmanlığı

Çift ve Evlilik Danışmanlığı